Balony nad Rozkoší 2023

03.09.2023

V roce 2019 se poprvé konala fiesta, neboli společné létání balónů u příležitosti 25. výročí založení firmy DLNK s.r.o.

Každoročně se účastní kolem třiceti balónů, kdy podvečerní lety jsou soutěžní. Létá se "liška". Jeden balón vystartuje dřív než ostatní a zhruba po hodině letu přistane. Vítězí ten, kdo přistane nejblíž tomuto balónu. Celé je to o tom zvolit správnou strategii, pozorovat směr a sílu větru v různých výškách, dávat si pozor na ostatní balóny a hlavně na "lišku". 

Letos byl 5.ročník a mně se naskytla možnost se účastnit jednoho podvečerního letu. Byl jsem přiřazen k balónu číslo 11. ,,Vy letíte s panem Lacinou". ,,OK".

Bylo to boží. Během hodiny letu a pronásledování lišky jsme udělali nízké přelety snad několik centimetrů nad zemí, vystoupali do závratné výšky, absolvovali mezipřistání - prostě vzduchoplavecké dobrodružství jako hrom. 

Až teď doma zjišťuji za pomoci googlu, že jsem měl čest být v posádce velitele balónu, který má nálet cca 1.400 hodin, již v roce 1980 získal jako druhý v Československu pilotní průkaz pro horkovzdušné balóny, je historik vzduchoplavby,... no prostě s takovým vzduchoplavcem se chcete plavit v balónu.

Vzduchoplavbě zdar!

© 2022 Krása a životní styl podle Hanky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!