Klättermusen - představení značky

02.11.2022

Klättermusen je zavedený Švédský výrobce inovativního a nápaditého horolezeckého vybavení s nejvyššími standardy a důrazem na minimalizování škodlivého dopadu na přírodu.

Filozofie značky Klätttermusen: "Maximální bezpečnost pro vás, minimální dopad na přírodu", pochází ze skutečných zážitků ve skandinávských horách. Každý kus horolezeckého vybavení Klättermusen je vytvořen s ohledem na funkčnost, aby naplnil potřeby skutečných dobrodruhů a zároveň minimalizoval ekologickou stopu.

U Klättermusen je zdokonalování klíčové a něco, co se děje neustále. Každý materiál, látka a detail ve všech kusech vybavení Klättermusen jsou pečlivě vyráběny, testovány a zdokonalovány v probíhajícím procesu. Tak se od roku 1975 podařilo vytvořit jedno z nejpropracovanějších horolezeckých vybavení na světě.

Špičkový výkon s praktickými funkcemi

Klättermusen vynakládá maximální úsilí, aby zajistil, že i technicky vyspělá řešení budou přínosem pro všechny uživatele. Některé funkce a klíčové možnosti designu budou patrné pouze zkušenému oku, ale pokud jde o použitelnost, mohou je ocenit všichni.

Technologie získává hloubku a použitelnost pouze tehdy, když je pro uživatele transparentní. Nevšimnete si, že tam je, ale když potřebujete, funguje tak, jak má.

Jak to všechno začalo?

Jako mnoho jiných projektů začal Klättermusen něčím co se na první pohled zdálo malé a jednoduché.

Proklínání rozbitého vybavení ve sněhové bouři při výstupu vedlo k rozhodnutí s dalekosáhlými následky. Namísto provizorní opravy se horolezec Peter Askulv posadil, aby analyzoval svůj poškozený návlek a přemýšlel o tom, jak by mohl zabránit tomu, aby se stejný problém opakoval. Bylo zřejmé, že návleky byly výsledkem smutné směsi stolního inženýrství, nedostatku vhledu do skandinávských podmínek a špatného výběru materiálu. Návlek prostě nebyl zvlášť vhodný pro použití, ke kterému ho použil. Dalším krokem bylo zeptat se, jak by měly vypadat ideální návleky?

Postupem času se formovaly nové návleky. Když Peter požádal své kolegy horolezce, speleology a outdoorové nadšence o radu, vzal všechny tyto poznatky v úvahu při vytváření nových návleků. Tyto návleky se hodily do neúprosného a drsného skandinávského skalnatého terénu. Nebyl to dokonalý, ale velmi slibný začátek a okamžitě lepší než to, co Peter a jeho přátelé do té doby používali.

Design návleků byl sdílen mezi přáteli, kteří vytvořili pevně propojenou komunitu outdoorových nadšenců. Fyzické zhotovení bylo individuální úsilí, které vyvolalo další problémy týkající se materiálů a montáže. Bylo zřejmé, že Petrovi se podařilo vydestilovat spoustu nápadů, zkušeností a ambicí do něčeho funkčního a trvanlivého, co by se ve skutečnosti dalo postavit za použití velmi omezených zdrojů.

Jak se první Klättermusen designy formovaly, objevily se některé společné myšlenky a z toho plynoucí tři klíčové koncepty: 

Funkční konstrukce.

Špičkové materiály.

Odolnost a udržitelnost.

Samostatnost, odolnost a neustálé zlepšování jsou samozřejmé a vždy povedou výrobu vybavení Klättermusen a posouvají hranice toho, co je považováno za nemožné.

Zdroj: www.klattermusen.com


© 2022 Krása a životní styl podle Hanky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!