Mallorca na víkend

28.03.2023

Tři dny na Mallorce je zpropadeně málo, ale když je tu ta možnost... 

Vybrali jsme termín od 23.3. do 26.3. V době kdy jsme kupovali letenky, na Mallorce pořádala své rituální tance bouře Juliette. Naštěstí během našeho pobytu bylo příjemných 22°C a slunečno. Po běsnění bouře a závějích, které přinesla, zbyly už ,,jenom,, zdevastované lesy, jejíchž stromy a větve nevydržely váhu mokrého sněhu.Ubytovali jsme se v podhorské vesničce Caimari a první místo kam jsme vyrazili byl kaňon Torrent de Pareis, který ústí do moře nedaleko zátoky Sa Calobra. Z této zátoky se táhne jako zmatený had horská silnice až do sedla Coll dels Reis (682m). Pláž je oblíbená turisty a silnice cyklisty, proto se vyplatí být na tomto místě hned ráno a vyhnout se tak davům na pláži a kličkování mezi cyklisty plnících bobříka utrpení. To samozřejmě platí u všech významných turistických cílů na Mallorce (o parkování na malých parkovištích nemluvě).Následovala návštěva malebné vesnice Fornalutx a nedalekého města Sóller.

Další den jsme začali vyhlídkou Mirador Es Colomer na nejsevernější část ostrova Cap de Formentor. Navštívili jsme pláž Formentor a ještě před obědem ve městě Pollensa jsme si dali hezký pěší výlet údolím Vall de Bóquer na pláž Cala Bóquer. Po kávičce na pláži v Cala San Vicenc jsme chtěli navštívit Molins de Llinars - šest mlýnů umístěných na prudkém svahu, jejichž historie sahá až do 13. století. Tyto mlýny jsou však v soukromém vlastnictví a v době naší návštěvy byly veřejnosti uzavřeny - po prudkém výšlapu nám tak zbyl alespoň pěkný výhled do údolí.


Poslední dopoledne jsme strávili prohlídkou vesničky Deiá, odkud jsme cestou na letiště přibrzdili u kláštera Real Cartuja de Valldemossa. Pak už nezbývalo než (trochu z povinnosti) navštívit hlavní město Palma a tradá z Baleárských ostrovů zpět do vnitrozemí starého kontinentu.  

© 2022 Krása a životní styl podle Hanky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!